foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na oficjalnej stronie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim! „Nie to jest najważniejsze, aby każde dziecko czegoś nauczyć, ale to, by wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś.” John Lubbock

Szkoła Podstawowa Nr 6

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

Zaproszenie

Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

ul. M. Skłodowskiej  - Curie 16

08 - 300 Sokołów Podlaski

tel.  025-781-64-24

fax  025-781-64-24

tel. kom.  +48 605 358 588

 

 

Logo dawnego gimnazjum

GodłoGaleria wydarzeń

Wydarzenia w szkole

Przejdź do galerii

Sport

Przejdź do wydarzeń sportowych

Wydarzenia sportowe

Gazetka szkolna

Przejdź do kolejnych numerów gazetki Szkoolniak

Dziennik

Przejdź do e-dziennika

Młodzież z Niemiec w SP 6


        8 września po raz kolejny rozpoczęła się wymiana  młodzieży z partnerskiego miasta  Neustadt am Rübenberge z Niemiec. Uczniowie wraz z opiekunami gościli   w Polsce do 16.09.2018r.


        Pierwsze dni wymiany odbyły się w centrum wymiany młodzieży  Camp Rodowo   na Mazurach. Ciekawy i bogaty harmonogram obejmował wiele zajęć integracyjnych oraz wycieczek( św. Lipka, Malbork, Mrągowo , Wilczy Szaniec), które wzbogaciły wiedzę o kulturze i wspólnej historii Polski i Niemiec.  Zapoznanie z historią poprzez uruchomienie wyobraźni, pomysłowości i inicjatywy umożliwiły również organizowane przez kierownictwo ośrodka gry terenowe. Niezapomnianą atrakcją okazała się wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, która pozostawia niezapomniane wrażenia. 
Pobyt w Camp Rodowo sprawił, że młodzież po przyjedzie do rodzin goszczących była już doskonale zintegrowana.
        W piątek goście z Niemiec zostali przywitani przez pana dyrektora Kazimierza Soszkę i panią dyrektor Jolantę Laskowską. Przed południem spotkali się również      z władzami Miasta.
Ostatni dzień wymiany nasi goście spędzili z polskimi rodzinami, które jak zwykle wykazały się niezwykłą gościnnością.
        W sobotę Publiczną Szkołę Podstawową nr 6  odwiedziła  delegacja szkoły Kooperative Gesamtschule Neustadt a. Rbge.  Wizyta ta przebiegała w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze.  Spotkanie  było doskonałym  dowodem  tego, że muzyka łagodzi obyczaje. Dyrektorzy obydwu placówek polskiej i niemieckiej spontanicznie odegrali trzy utwory, które wywarły niesamowite wrażenie.                                
          Pomimo że współpraca pomiędzy placówkami trwa już kilka lat, każda wymiana młodzieży wzbudza wiele emocji. Tworzą się nie tylko znajomości, ale        i  trwałe przyjaźnie. W dobie Internetu  i różnej technologii komunikacyjnej miło usłyszeć, że takie spotkania twarzą w twarz to nie to samo co SMS-y lub wysyłanie e-maili.
            Wymiany młodzieży są niezbędne dla tworzenia wspólnej historii, dla kreowania podłoża do tworzenia efektywnej współpracy pomiędzy różnymi kulturami i narodami. Te międzynarodowe przedsięwzięcia zacierają granice              i poszerzają horyzonty.  Cały pobyt w Rodowie i te kilka dni spędzonych  razem uświadamiają nam, jak bardzo jesteśmy do siebie podobni.  Wiele pozytywnych wzorców i wartości można czerpać poznając inną kulturę i obyczaje, a zarazem jak łatwo  można obalać stereotypy.         
             Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z naszymi przyjaciółmi                   w  Neustadt am Rübenberge na wiosnę.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa Nr 6 Rights Reserved