Ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata”

Już od wielu lat Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Pawła Kamińskiego bierze udział w Ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.

Udział uczniów w akcji ma na celu:
 Postrzeganie i zdolność oceny określonych zachowań ludzkich wobec najbliższego otoczenia.
 Kształtowanie wrażliwości uczniów na otaczające ich środowisko.
 Zwrócenie uwagi na ogólnospołeczne akcje służące nam wszystkim.
Dnia 21 września nauczyciele po raz kolejny poruszyli tematy dotyczące problemu zaśmiecania naszej Ziemi. Uczniowie wyposażeni w rękawice ochronne oraz worki na śmieci ruszyli do pracy. Bardzo zaangażowali się w akcję, starali się jak najdokładniej wykonać zadanie. Dało się zauważyć, że wieloletnia praca nauczycieli owocuje rozbudzeniem odpowiedzialności za otaczający świat. Jesteśmy z Was dumni.
Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!