Komisja Edukacji Narodowej została powołana przez Sejm w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego . Na pamiątkę tego wydarzenia 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich pracowników oświaty, potocznie i tradycyjnie nazywany Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji  11 października  2018 roku  odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 im. Pawła Kamińskiego uroczystość upamiętniająca ten dzień. Uczniowie z Samorządu Szkolnego pod okiem pań: Maryli Zubowicz – Wielogórskiej, Grażyny Chomy i Moniki Iwaniuk  zaprezentowali program artystyczny, na który składały się wiersze, pieśni i anegdoty związane z życiem szkoły. Oprawę muzyczną przygotował pan  Michała Soszka, a  pani  Olga Rusinek pomogła w przygotowaniu pięknych dekoracji.

Po części artystycznej przewodnicząca Rady Rodziców – p. Barbara Sobolewska złożyła wszystkim  nauczycielom  i  pracownikom szkoły życzenia owocnej                               i satysfakcjonującej pracy.

Pan Dyrektor Kazimierz Soszka z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczył Nagrody Burmistrza Miasta  i  Dyrektora Szkoły.

Uczniowie wręczając róże i słodkie niespodzianki podziękowali obecnym i byłym nauczycielom i pracownikom szkoły.