Dnia 26.10.2018 uczniowie klas pierwszych i drugich obejrzeli spektakl pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Główna bohaterka – Dorotka – przenosi się do baśniowej krainy Oz, która znajduje się gdzieś po drugiej stronie tęczy. Tak rozpoczyna się niesamowita wędrówka dziewczynki, podczas której spotyka Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa. We czwórkę wyruszają w trudną, pełną przygód podróż, aby odnaleźć Czarnoksiężnika Oz, którego chcą prosić o to, czego, jak sądzą, każdemu z nich brakuje. Przedstawienie było ubarwione kolorowymi kostiumami i bajkową scenografią.