foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na oficjalnej stronie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim! „Nie to jest najważniejsze, aby każde dziecko czegoś nauczyć, ale to, by wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś.” John Lubbock

Szkoła Podstawowa Nr 6

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

Zaproszenie

Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

ul. M. Skłodowskiej  - Curie 16

08 - 300 Sokołów Podlaski

tel.  025-781-64-24

fax  025-781-64-24

tel. kom.  +48 605 358 588

 

 

Logo dawnego gimnazjum

GodłoGaleria wydarzeń

Wydarzenia w szkole

Przejdź do galerii

Sport

Przejdź do wydarzeń sportowych

Wydarzenia sportowe

Gazetka szkolna

Przejdź do kolejnych numerów gazetki Szkoolniak

Dziennik

Przejdź do e-dziennika

     Tytuł wskazywałby, że Święty zaniemógł, ale to mylny trop. Mikołaj jak co roku trafił do szpitala na oddział dziecięcy, aby ucieszyć małych pacjentów. Z pewnym poślizgiem, bo 9 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy Szkole Podstawowej 6 w Sokołowie Podlaskim towarzyszyli Św. Mikołajowi w rozdawaniu prezentów. Dla niektórych pociech to pierwsze Święta Bożego Narodzenia, dlatego wzruszenie było ogromne.  


     Wolontariusze wraz z opiekunami przygotowali świąteczne paczki poprzez sprzedaż ciast. Za zarobione pieniądze kupione zostały słodycze, kolorowanki, kredki. Część słodkich upominków trafiło dzięki pomocy Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, Księdza Dyrektora Łukasza Gołębiewskiego.


     Okres Adwentu to czas wzmożonej aktywności wolontariuszy, a jest ich w SKC przy SP 6 około80 osób (uczniów i nauczycieli).Zbiórka żywności „Tak, pomagam” i prawie 600 kg żywności, akcja „Rodzina dla Rodziny” itp. Młodzi od wielu lat wiedzą, że jest wielu ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy i otwartości. Za wszelkie okazane dobro oraz życzliwy uśmiech do naszych wolontariuszy DZIĘKUJEMY i życzymy Bożego błogosławieństwa z okazji nadchodzących Świąt.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa Nr 6 Rights Reserved