Tytuł wskazywałby, że Święty zaniemógł, ale to mylny trop. Mikołaj jak co roku trafił do szpitala na oddział dziecięcy, aby ucieszyć małych pacjentów. Z pewnym poślizgiem, bo 9 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy Szkole Podstawowej 6 w Sokołowie Podlaskim towarzyszyli Św. Mikołajowi w rozdawaniu prezentów. Dla niektórych pociech to pierwsze Święta Bożego Narodzenia, dlatego wzruszenie było ogromne.

Wolontariusze wraz z opiekunami przygotowali świąteczne paczki poprzez sprzedaż ciast. Za zarobione pieniądze kupione zostały słodycze, kolorowanki, kredki. Część słodkich upominków trafiło dzięki pomocy Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, Księdza Dyrektora Łukasza Gołębiewskiego.

Okres Adwentu to czas wzmożonej aktywności wolontariuszy, a jest ich w SKC przy SP 6 około80 osób (uczniów i nauczycieli).Zbiórka żywności „Tak, pomagam” i prawie 600 kg żywności, akcja „Rodzina dla Rodziny” itp. Młodzi od wielu lat wiedzą, że jest wielu ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy i otwartości. Za wszelkie okazane dobro oraz życzliwy uśmiech do naszych wolontariuszy DZIĘKUJEMY i życzymy Bożego błogosławieństwa z okazji nadchodzących Świąt.