„SZÓSTKA” DLA NIEPODLEGŁEJ

W tym roku w wyjątkowy sposób świętowaliśmy NIEPODLEGŁOŚĆ!!! Cała szkoła tonęła w biało-czerwonych barwach. We wszystkich pracowniach i na korytarzach szkolnych pojawiły się patriotyczne gazetki upamiętniające 100 - lecie odzyskania wolności.                   Dn. 08.11.2018r. uczniowie podczas u   roczystej akademii zaprezentowali  piękny, pełen wzruszeń  program poetycko – muzyczny, który  przygotowany został  pod kierunkiem pani Maryli Bielińskiej i pani Anety Nowak.  W roli narratora wystąpiła „babcia” ( Klaudia Jurczak), która wyjaśniała  „wnukom”  (Amelii Chylińskiej, Zuzi Kowalskiej, Zosi Sobolewskiej, Wiktorii Pec, Olkowi Błońskiemu, Olafowi Janiukowi, Hubertowi Błońskiemu, Filipowi Burzyńskiemu) istotę Święta Niepodległości

Czytaj więcej: DLA NIEPODLEGŁEJ

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

Regulamin konkursu  na recenzję książki, dla której warto nie przespać nocy

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie klas pierwszych mogą wykonać pracę plastyczną-technika dowolna. Pozostali uczniowie prace pisemną.
2. Cele konkursu:
- rozbudzanie motywacji czytania książek spoza kanonu lektur,
- rozwijanie zainteresowania literaturą,
- wyłonienie najlepszego recenzenta
3. Warunki udziału:
- praca konkursowa powinna zawierać recenzję książki spoza kanonu lektur
obowiązkowych
- praca powinna mieć format A4, może być napisana na komputerze lub odręcznie,
- praca zgłoszona do konkursu musi stanowić oryginalną twórczość osoby biorącej w nim udział,
- każdy uczestnik może złożyć nawet kilka prac.
4. Kryteria oceny:
- wybór książki adekwatny do wieku uczestnika konkursu,
- ukazywanie pozytywnych wartości zawartych w powieściach,
- atrakcyjność i oryginalność przekazu.
5. Prace konkursowe oceniane będą przez jury, w skład którego wejdą nauczyciele poloniści i bibliotekarze.
6. Prace konkursowe można składać do nauczycieli polonistów do 28 lutego 2018r.
7. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi podczas apelu szkolnego.
8. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem przez autora zgody na przekazanie organizatorom praw autorskich.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szczególny sposób okazujemy wdzięczność naszym pedagogom. Szanowna Dyrekcjo, Szanowni Nauczyciele i Pracownicy szkoły - przekazujemy Wam najszczersze życzenia i dziękujemy za serdeczność, cierpliwość i wyrozumiałość okazywaną nam na co dzień. Dziękujemy za poświęcenie i trud włożony w nasze wychowanie, za wiarę w nas, nieustannie potrzebujących Waszych rad i wskazówek.

„Wiersz o wielkiej wdzięczności”
W życiu to takie proste:
przyszedł człowiek, rękę uścisnął, podziękował,
ale w poezji trudniej,
poezja to trudne słowa.
(...)
Bezmierny mój dług wdzięczności,
więc strof mi potrzeba jak w słońcu grająca kapela,
żeby po całym kraju rozsławił się, rozgłosił
wysiłek nauczyciela.
Jakże nie pisać wiersza,
jakże nie płonąć w podzięce
za światło, co się rozszerza,
za dar najpiękniejszy, za wiedzę!
(...)
(K. I. Gałczyński)

f1

GIMNAZJAL - BAND

Szkolny zespół wokalno – instrumentalny GIMNAZJAL – BAND istnieje od września 2009 roku. Na zajęciach uczniowie mają możliwość nauki gry na takich instrumentach jak: gitara, perkusja, pianino, klarnet, saksofon. Lekcje mają na celu doskonalenie warsztatu muzycznego oraz umiejętności gry na instrumencie. Młodzi muzycy uczą się znanych i popularnych utworów z lat 80 i 90 oraz współczesnych hitów. Młodzież chętnie występuje na zajęciach z własnymi pomysłami i propozycjami interpretacji utworów muzycznych, co owocuje wysokim poziomem artystycznym podczas uroczystości szkolnych. Zespół chętnie koncertuje i reprezentuje naszą szkołę w sokołowskich parafiach, sokołowskim ośrodku kultury oraz miejskiej bibliotece publicznej. Zawsze otwarty jest na współpracę ze środowiskiem lokalnym oraz udział w koncertach charytatywnych. Zespół w swoim dorobku posiada płytę z popularnymi rockowymi przebojami oraz współcześnie przygotowuje płytę z kolędami.

Skład zespołu:
1. Kamil Laskowski – gitara akustyczna
2. Patryk Laskowski – konga/tamburyn/instrumenty perkusyjne
3. Bartłomiej Biłda – gitara basowa
4. Marcin Romańczuk – zestaw perkusyjny
5. Jakub Maksymiak – Konga/tamburyn/instrumenty perkusyjne
6. Karolina Chomka – vocal
7. Angelika Remiszewska – vocal
8. Diana Łada – vocal
9. Agata Skwierczyńska – vocal

Opiekunem grupy jest nauczyciel muzyki - Michał Soszka. Zajęcia: poniedziałki -  godz.14.15

CHÓR SZKOLNY

Chór szkolny działa od września 2009 roku. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i są przeznaczone dla wszystkich. Chór zapewnia oprawę muzyczną podczas uroczystości szkolnych takich jak: Dzień Edukacji Narodowej, 11 listopada, Jasełka, Dzień otwarty, 3 maja. Na zajęciach uczniowie poznają nowe piosenki oraz ćwiczą emisję głosu.

Opiekunem grupy jest nauczyciel muzyki - Michał Soszka. Zajęcia: czwartki - godz.14.15

Wszystkich, którzy chcieli by uczestniczyć w zajęciach muzycznych serdecznie zapraszamy do współpracy!!!