LEKKOATLETYCZNY EVENT

21 listopada 2017 r odbył się event lekkoatletyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas I A, I B , I C i III A Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim.73 małych adeptów lekkiej atletyki (38 dziewczynek i 35 chłopców) przez niemalże godzinę poznawało podstawy królowej sportu i doskonale się przy tym bawiło.

Celem imprezy było zapoznanie dzieci z konkurencjami lekkoatletycznymi. Maluchy konkurowały ze sobą w dyscyplinach: bieg przez płotki, slalom, bieg sprinterski, rzut oszczepem i rzut piłką lekarską. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zawodach, a po skończeniu imprezy żałowali, że trwała tak krótko. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

To nie koniec lekkoatletycznych atrakcji. Bawimy się dalej na evencie międzyszkolnym w Siedlcach dnia 2 grudnia.

CHŁOPCY Z SP 6 MISTRZAMI POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniu 09.11.2017 w hali Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim rozegrano turniej finałowy mistrzostw powiatu sokołowskiego w piłce ręcznej chłopców ze szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. W turnieju udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Repkach, Szkoły Podstawowej w Sterdyni, Szkoły Podstawowej nr 6 w Sokołowie Podlaskim oraz Zespołu Szkół Salezjańskich.
     W meczu półfinałowym chłopcy z SP 6 pokonali zawodników z Repek 18:8. W meczu finałowym, po bardzo zaciętej i wyrównanej grze, piłkarze ręczni z „szóstki” pokonali reprezentantów z ZS Salezjańskich 17:13 i mogli cieszyć się ze zdobycia złotych medali i prawa gry w zawodach na szczeblu regionu siedleckiego.
     Skład drużyny SP 6 Sokołów Podlaski: Łukasz Zduniak, Jan Kozaczuk, Mateusz Czarkowski, Maciej Trusiak, Patryk Kucharczyk, Radosław Doliński, Kamil Zawistowski, Patryk Laskowski, Kamil Laskowski, Mateusz Krakowski, Dawid Czarnecki, Jakub Woźniak, Jakub Mrozowski, opiekun: p. Daniel Krakowski.