foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na oficjalnej stronie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim! „Nie to jest najważniejsze, aby każde dziecko czegoś nauczyć, ale to, by wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś.” John Lubbock

Szkoła Podstawowa Nr 6

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

Zaproszenie

Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

ul. M. Skłodowskiej  - Curie 16

08 - 300 Sokołów Podlaski

tel.  025-781-64-24

fax  025-781-64-24

tel. kom.  +48 605 358 588

 

 

Logo dawnego gimnazjum

Godło

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki.
(J. K. Rowling "Harry Potter i Komnata Tajemnic”)

    W naszej szkole działa szkolna biblioteka,  miejsce gdzie można wypożyczyć książkę, poczytać, porozmawiać, dowiedzieć się czegoś ciekawego, poznać fajnych ludzi, po prostu miło spędzić czas.
     Mamy bogaty księgozbiór, który liczy obecnie ok. 8 tysięcy książek i jest na bieżąco aktualizowany i powiększany. Posiadamy także zbiory czasopism i płyt DVD. Naszym głównym celem jest rozpowszechnianie czytelnictwa, dlatego też staramy się zapewnić uczniom pełną ofertę lektur szkolnych oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży.

     W naszej bibliotece znajdują się dwa główne działy - wypożyczalnia, z której można książki wypożyczyć do domu oraz czytelnia, z  której zbiorów można skorzystać na miejscu. Posiadamy także stanowiska komputerowe umożliwiające korzystanie ze zbiorów multimedialnych oraz Internetu.
Wypożyczalnia, oprócz lektur i pomocnych w nauce, oferuje również zbiorki wierszy, bajeczki, podania, legendy, bajki i baśnie dla najmłodszych oraz literaturę popularnonaukową dla dzieci i młodzieży – powieści obyczajowe, historyczne, przygodowe, fantastyczne, przyrodnicze a także poezję i dramat. Znajdziemy tu również literaturę przydatną w pracy dydaktyczno – wychowawczej.
W księgozbiorze podręcznym znajdziemy m.in. encyklopedie, słowniki, atlasy, albumy a także najważniejsze podstawowe dzieła z różnych dziedzin.

     W roku szkolnym 2017/2018 nauczyciele biblioteki, wspólnie z wychowawcami i nauczycielami przedmiotu, przygotowali różne atrakcje dla naszych uczniów, o których będziemy informować na naszej stronie internetowej. Wśród nich znajdują się także konkursy:
Konkurs na zakładkę do książki – dla uczniów klas I SP;
Konkurs pięknego czytania – dla uczniów klas III SP;
Konkurs ze znajomości lektur – dla uczniów klas V SP;
„Książka dla której warto nie przespać nocy” - konkurs na recenzję książki - dla uczniów klas VII SP, II i III Gim;
Konkurs na logo biblioteki szkolnej - dla uczniów klas VII SP, II i III Gim.

    Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej biblioteki, która jest otwarta od poniedziałku do piątku od godz. 7.45 do godz. 15.30. Nauczyciele bibliotekarze - pani Marzena Skorupka oraz pani Agnieszka Mikołajczuk chętnie służą pomocą i radą.

Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego w progi.
Wejdź gościu i stań się przyjacielem.
(Jan Wiktor)

2019 Copyright Szkoła Podstawowa Nr 6 Rights Reserved