foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na oficjalnej stronie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim! „Nie to jest najważniejsze, aby każde dziecko czegoś nauczyć, ale to, by wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś.” John Lubbock

Szkoła Podstawowa Nr 6

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

Zaproszenie

Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

ul. M. Skłodowskiej  - Curie 16

08 - 300 Sokołów Podlaski

tel.  025-781-64-24

fax  025-781-64-24

tel. kom.  +48 605 358 588

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło

       Powoli do historii przechodzą szkoły zwane gimnazjami, w czerwcu 2019 opuszczą mury szkoły ostatni uczniowie tego typu placówek. Do zakończenia roku pozostało trochę czasu, a w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim odbył się ostatni bal nazywany „Gimbówką”. Do klas III dołączyła klasa VIII.

       Szczególnechwile powinny mieć niepowtarzalną oprawę, by nie zagubiły się w pogoniza czymś, co jest mało ważne. Ten bal był wyjątkowy, odbywał się w scenerii Paryża. Piękną dekorację zrobili uczniowie razem z Wychowawcami: Jolantą Celińską, Marylą Zubowicz – Wielogórską, Marylą Bielińską, Grażyną Choma, Danielem Krakowskiem, a także Paniami: Olgą Rusinek, Anną Ogórek, Katarzyną Sikorską oraz Panami Waldemarem Jurczakiem, Andrzejem Zientarą i Stanisławem Witkowskim. Efektowny wystrój pomogli wykonać rodzice, szczególnie Pan Andrzej Malinowski oraz Pan Jan Jurczak, który przez wiele dni pracował nad prześliczną wieżę Eiffla. Trójwymiarowa budowla o naturalnych proporcjach z oświetleniem stała się ciekawym elementem dekoracji. Całość zorganizowali rodzice i czuwali nad tym, by niczego nie zabrakło ich pociechom.

       Wszystko rozpoczął Pan Dyrektor Kazimierz Soszka razem z Panią Dyrektor Jolantą Laskowską, zapraszając do poloneza. Taniec wykonało 19 par z klas III i VIII. Uczniowie ćwiczyli go przez kilka miesięcy pod okiem Pani Elżbiety Lech. Uroczystość zaszczyciły Panie Dyrektor przedszkoli: Jolanta Krysiak oraz Hanna Czartoryjska.

       Zamykamy tym balem pewien etap historii szkolnictwa, to jest ostatnirocznik gimnazjum. Chociaż łza się kręci w oku, to wiemy, że zmiany są nieodłącznym elementem życia. Ten etap, chociaż powoli przechodzi do historii, pozostanie w naszych sercach na długie lata.

Tekst – Jolanta Celińska
Zdjęcia – Agnieszka Bierdzińska

2019 Copyright Szkoła Podstawowa Nr 6 Rights Reserved