Dla Licealistów

Pomoce naukowe do liceum

W polskim systemie szkolnictwa po zakończeniu szkoły podstawowej (a dawniej gimnazjum) należy kontynuować naukę do ukończenia 18 roku życia. Oprócz szkół zawodowych, uczniowie mają do wyboru wiele innych placówek licealnych o charakterze ogólnokształcącym czy też przygotowującym do konkretnego zawodu (tak zwane technikum).

Bardzo ważną sprawą jest odpowiednie przygotowanie się do nauki w danej placówce. Uczniowie bardzo często przychylnym okiem spoglądają na licea ogólnokształcące, których głównym zadaniem jest przygotowanie uczniów do matury pozwalającej na rozpoczęcie studiów. Nie należy też zapominać o liceach posiadających konkretne profile, które oprócz nauki ogólnej i przygotowania do matury, oferują możliwość zdobycia zawodu z wykształceniem średnim. Nauka w takich szkołach różni się od nauczania podstawowego, więc warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do lekcji.

Prowadzisz serwis związany z plecakami, piórnikami, pomocami naukowymi dla uczniów?

Napisz do Nas.

Odpowiednie podręczniki to podstawa

zeszyty do liceumZaczynając naukę w liceum, warto pamiętać o zadbaniu o posiadanie odpowiednich podręczników wymaganych programowo. Dzisiaj praktycznie każda szkoła średnia posiada własną stronę internetową, na której umieszcza informacje na temat zestawu podręczników wymaganych od uczniów. Oprócz tego informacje takie są przekazywane przez wychowawców i nauczycieli podczas rozpoczęcia roku szkolnego oraz podczas pierwszych lekcji danego przedmiotu. Bardzo często nauczyciele organizują możliwość odkupienia podręczników od kolegów ze starszych klas. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, o ile podręczniki nie uległy zmianie z roku na rok. W ostateczności nowe książki można zamawiać w praktycznie każdej księgarni stacjonarnej oraz internetowej.

Zeszyty i materiały piśmiennicze

pomoce naukowe do liceumO ile szkoła zawodowa kładzie większy nacisk na umiejętności praktyczne, o tyle licea (w szczególności ogólnokształcące) kładą większy nacisk na przekazywanie różnych istotnych informacji. Opanowanie rozległego materiału obejmującego wiele różnych przedmiotów wymaga od uczniów robienia notatek. Często lekcje prowadzone są w taki sposób, że nauczyciel nie dyktuje niczego swoim uczniom. Trzeba więc wykazać się podzielną uwagą (słuchanie oraz notowanie istotnych informacji). Sama podzielna uwaga nie jest wystarczająca bez dobrych długopisów oraz odpowiednio grubych zeszytów. Ilość przekazywanych informacji jest znacznie większa w porównaniu ze szkołami podstawowymi i gimnazjami, więc warto posiadać grubsze zeszyty oraz kilka zapasowych długopisów, które również zużywają się bardzo szybko.

Nie wiesz gdzie kupić tanie i sprawdzone artykuły szkolne?

Zobacz Nowości Gimnazjum-1Sprawdź wszystkie artykuły Zamów dowolny produkt online! 

Plecaki do liceum i inne istotne rzeczy

Oczywiście przygotowując się do nauki w liceum, należy pamiętać o zadbaniu o wiele innych pomocy naukowych i akcesoriów. Przydadzą się z pewnością różnego rodzaju linijki, ekierki, cyrkle oraz inne akcesoria do nauki geometrii. Nie należy też zapominać o wybraniu właściwego plecaka szkolnego do liceum lub torby szkolnej, która będzie odpowiednio pojemna, aby pomieścić wszystkie przedmioty używane w szkołach.

plecaki do liceum
Foto: Modny plecak do liceum. Fason jest zaprezentowany jako plecak dla dziewczyny, ale może również służyć jako model męski.

Zasadniczo dobrym pomysłem jest zapoznanie się z ofertami sklepów z plecakami dla dziewczyn i chłopaków. W sieci działa wiele takich punktów sprzedaży, które mają odpowiednio posegregowany asortyment. Dzięki temu uczniowie liceów mogą bez większych problemów znaleźć i kupić wszystko co jest im potrzebne.

Plecaki do liceum dla dziewczyn

Wśród najmodniejszych modeli plecaków w tym stylu wyróżniamy aktualnie 3 modele:

 • jeansowe plecaki szkolne dla dziewczyn
 • plecaki dla dziewczynek wykonane z lekkich nylonowych tkanin
 • plecaki do szkoły dla dziewczyn w stylu vintage

Każdy z tych plecaków został przez nas zrecenzowany i możecie dokładniej poznać je na poniższych zdjęciach. Zainteresowana?…>  Zobacz aktualną galerię  <

Plecaki szkolne do liceum z jeansu marmurkowanego

plecaki dla dziewczyn
Fason szyty ręcznie z jeansu. Jest to plecak dla dziewczyn marki Black Sheep

Plecak tego typu jest jednym z najczęściej sprzedawanych modeli w sklepach internetowych – typu hand-made. Jeśli nie wierzycie sprawdźcie portale typu: pakamera, DaWanda, czy stylowi. Na każdym z nich plecaki jeansowe do liceum, ze specjalnym skórzanym usztywnieniem – zdobyły serca wielu licealistek i licealistów. W tym miejscu warto wspomnieć, że nie są to tylko plecaki dla dziewczyn, ponieważ zostały wykonane tak aby spełniać w 100% wymogi modelów unisex.

Standardy techniczne plecaka:

 • marka Black Sheep
 • materiał plecaka: 100% DENIM
 • dodatkowy materiał: skóra ekologiczna brązowa
 • wykonanie wewnętrzne: plecak do liceum został obszyty materiałem bawełnianym, łatwym w utrzymaniu czystości
 • pojemność: plecaki dziewczęce tego typu zostały przystosowane do przenoszenia książek, oraz gabarytów od 5 do 10kg wagi 

Plecaki dziewczęce ze skóry

Jeśli plecaki dla dziewczyny z jeansu to dla Was zbyt mało elegancki fason, to mamy świetną alternatywę. Plecak wykonany z materiału skórzanego (syntetycznego), odpornego na wodę i przy tym w modnej dziewczęcej stylistyce. Konicznie obejrzyj kolekcję plecaków tego typu na stronie naszego partnera Brytyjka.pl:

Wybierz plecak dla dziewczyny do liceum
plecak do liceum
Stylowy plecak dziewczęcy, używany w liceum

Plecaki tego typu są nie tylko modnie wykonane ale i praktyczne w szkołach średnich: liceum, technikum, szkoła zawodowa.Chcesz wiedzieć więcej o plecakach do liceum? Pomożemy Tobie odpowiedzieć na pytanie.

Jaki plecak do liceum będzie praktyczny i najmodniejszy?

 • pojemność plecaka powinna zaczynać się od 20L
 • udźwig to ważna sprawa, dlatego zalecamy modele które uniosą co najmniej 5kg
 • ramiączka, koniecznie szerokie i regulowane
 • plecy oraz spód plecaka, zalecamy modele z przynajmniej lekkim usztywnieniem
 • przegródki, tutaj nie ma reguły, chociaż lepsze są plecaki z przynajmniej dwiema przegrodami
 • odblaski, elementy zwiększające widoczność – na etapie liceum takie dodatki możemy już sobie odpuścić

Alternatywą dla takiego fasonu może być też taki plecak skórzany, miejski z przegródkami i wzmocniony pod kątem użytkowania w liceum. Więcej napisaliśmy w osobnym artykule, dostępnym na blogu.

One thought on “Dla Licealistów

 1. Ja mam plecak skórzany z powyższego zdjęcia (ten czarny). Generalnie to znalazłam do na blogu jednej z dziewczyn, która chodzi do mojej szkoły. Mam go od pół roku i nic złego powiedzieć nie mogę. Na pewno można ponarzekać na mała liczbę kieszonek, ale mi na tym nie zależało tak mocno. Przede wszystkim chodziło mi o styl rockowy tego modelu i minimalizm, pod tym względem jest dla mnie idealny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *