Dla Licealistów

Pomoce naukowe do liceum

W polskim systemie szkolnictwa po zakończeniu szkoły podstawowej (a dawniej gimnazjum) należy kontynuować naukę do ukończenia 18 roku życia. Oprócz szkół zawodowych, uczniowie mają do wyboru wiele innych placówek licealnych o charakterze ogólnokształcącym czy też przygotowującym do konkretnego zawodu (tak zwane technikum).

Bardzo ważną sprawą jest odpowiednie przygotowanie się do nauki w danej placówce. Uczniowie bardzo często przychylnym okiem spoglądają na licea ogólnokształcące, których głównym zadaniem jest przygotowanie uczniów do matury pozwalającej na rozpoczęcie studiów. Nie należy też zapominać o liceach posiadających konkretne profile, które oprócz nauki ogólnej i przygotowania do matury, oferują możliwość zdobycia zawodu z wykształceniem średnim. Nauka w takich szkołach różni się od nauczania podstawowego, więc warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do lekcji.

Odpowiednie podręczniki to podstawa

zeszyty do liceumZaczynając naukę w liceum, warto pamiętać o zadbaniu o posiadanie odpowiednich podręczników wymaganych programowo. Dzisiaj praktycznie każda szkoła średnia posiada własną stronę internetową, na której umieszcza informacje na temat zestawu podręczników wymaganych od uczniów. Oprócz tego informacje takie są przekazywane przez wychowawców i nauczycieli podczas rozpoczęcia roku szkolnego oraz podczas pierwszych lekcji danego przedmiotu. Bardzo często nauczyciele organizują możliwość odkupienia podręczników od kolegów ze starszych klas. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, o ile podręczniki nie uległy zmianie z roku na rok. W ostateczności nowe książki można zamawiać w praktycznie każdej księgarni stacjonarnej oraz internetowej.

Zeszyty i materiały piśmiennicze

pomoce naukowe do liceumO ile szkoła zawodowa kładzie większy nacisk na umiejętności praktyczne, o tyle licea (w szczególności ogólnokształcące) kładą większy nacisk na przekazywanie różnych istotnych informacji. Opanowanie rozległego materiału obejmującego wiele różnych przedmiotów wymaga od uczniów robienia notatek. Często lekcje prowadzone są w taki sposób, że nauczyciel nie dyktuje niczego swoim uczniom. Trzeba więc wykazać się podzielną uwagą (słuchanie oraz notowanie istotnych informacji). Sama podzielna uwaga nie jest wystarczająca bez dobrych długopisów oraz odpowiednio grubych zeszytów. Ilość przekazywanych informacji jest znacznie większa w porównaniu ze szkołami podstawowymi i gimnazjami, więc warto posiadać grubsze zeszyty oraz kilka zapasowych długopisów, które również zużywają się bardzo szybko.

Plecaki do liceum i inne istotne rzeczy

Oczywiście przygotowując się do nauki w liceum, należy pamiętać o zadbaniu o wiele innych pomocy naukowych i akcesoriów. Przydadzą się z pewnością różnego rodzaju linijki, ekierki, cyrkle oraz inne akcesoria do nauki geometrii. Nie należy też zapominać o wybraniu właściwego plecaka szkolnego do liceum lub torby szkolnej, która będzie odpowiednio pojemna, aby pomieścić wszystkie przedmioty używane w szkołach.

plecaki do liceum
Foto: Modny plecak do liceum. Fason jest zaprezentowany jako plecak dla dziewczyny, ale może również służyć jako model męski.

Zasadniczo dobrym pomysłem jest zapoznanie się z ofertami sklepów z plecakami dla dziewczyn i chłopaków. W sieci działa wiele takich punktów sprzedaży, które mają odpowiednio posegregowany asortyment. Dzięki temu uczniowie liceów mogą bez większych problemów znaleźć i kupić wszystko co jest im potrzebne.

Plecaki do liceum dla dziewczyn

Wśród najmodniejszych modeli plecaków w tym stylu wyróżniamy aktualnie 3 modele:

• jeansowe plecaki szkolne dla dziewczyn
  • plecaki dla dziewczynek wykonane z lekkich nylonowych tkanin
  • plecaki do szkoły dla dziewczyn w stylu vintage

Każdy z tych plecaków został przez nas zrecenzowany i możecie dokładniej poznać je na poniższych zdjęciach.

Plecaki szkolne do liceum z jeansu marmurkowanego

plecaki dla dziewczyn
Fason szyty ręcznie z jeansu. Jest to plecak dla dziewczyn marki Black Sheep

Plecak tego typu jest jednym z najczęściej sprzedawanych modeli w sklepach internetowych – typu hand-made. Jeśli nie wierzycie sprawdźcie portale typu: pakamera, DaWanda, czy stylowi. Na każdym z nich plecaki jeansowe do liceum, ze specjalnym skórzanym usztywnieniem – zdobyły serca wielu licealistek i licealistów. W tym miejscu warto wspomnieć, że nie są to tylko plecaki dla dziewczyn, ponieważ zostały wykonane tak aby spełniać w 100% wymogi modelów unisex.

Standardy techniczne plecaka:

• marka Black Sheep
  • materiał plecaka: 100% DENIM
  • dodatkowy materiał: skóra ekologiczna brązowa
  • wykonanie wewnętrzne: plecak do liceum został obszyty materiałem bawełnianym, łatwym w utrzymaniu czystości
  • pojemność: plecaki dziewczęce tego typu zostały przystosowane do przenoszenia książek, oraz gabarytów od 5 do 10kg wagi